sobota, 3 marca 2018

Oblicze zimy

Tym, którzy już mają (o tak, maj...) serdecznie dość zimy nie proponuję zaciśnięcia zębów, ani broń Boże zakasania rękawów, bo przy tych temperaturach może się to okazać zgubne. Życzę wytrwałości i pokazuję jedno z najpiękniejszych jej oblicz.
To szklane arcydzieło zdobi klatkę schodową jednej z kamienic na Przedmieściu Świętej Katarzyny w Toruniu. Kolega Klatkowiec uważa je za jedną z najpiękniejszych tego typu ozdób w Polsce, a on jest z Poznania więc nie żartuje.
A ja jestem z Pomorza i żartować lubię. Klatkowiec wie co mówi, bo żegluje przez wszystkie stare klatki schodowe Polski. Robi piękne zdjęcia i niezwykle ciekawie potrafi o tych swoich podróżach opowiadać.
Swoją drogą ciekawe, kiedy umieści na swojej stronie obrazki z wnętrz toruńskiego Dworu Artusa i przede wszystkim aresztu, którego imponującą żeliwną klatkę schodową przemierzył z aparatem przy oku podczas ostatniej wizyty w Toruniu... 

4 komentarze:

Obserwator Toruński pisze...

"Wszyscy sie załapujo na ten więzień... ino nie ja!"
- Było ileś przymiarek aby się tam dostać (nie jako pensjonariusz a fotograf!) i nic z tego. No cóż trzeba się godzić z losem, chyba, że stanie się cud.
- Niech się pewnego dnia zdarzy.

beti pisze...

super:)

Anonimowy pisze...

Dobrze, że do naszych czasów takie perełki przetrwały, jest co podziwiać, o czym pisać i co fotografować. :) Pozdrawiam Serdecznie .

Romek pisze...

Fotografie cudne :)