czwartek, 26 lipca 2012

Domki z poligonu

W sobotę, 28 lipca, idziemy się włóczyć po miasteczku poligonowym na Podgórzu. Wojsko było na tyle miłe, że zgodziło się naszą wycieczkę wpuścić na teren swojej jednostki na rogu Okólnej i Armii Ludowej, żebyśmy mogli z bliska popatrzeć na znajdujące się tam byłe kasyno oficerskie. Do środka nie wejdziemy, ale z zewnątrz popatrzeć warto, tym bardziej, że temu wyjątkowemu budynkowi grozi rozbiórka.
Spotykamy się o 12 przy biurze przepustek, zapraszam.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

To lubię, to lubię i idę

Obserwator Toruński pisze...

No i przegapiłem!
- Ma się niekiedy ten niefart.

A w ogóle to co za niewdzięczność z mojej strony! Za tyle trudu włożonego w odkrywanie Mokrego - dzielnicy w której mieszkam... .

Przecież za chwilę powstanie kronika Mokrego! Może jeszcze uda się odkopać prawdziwą historię "Naszych Stawów"! (A miały kiedyś inną nazwę?)

A w ogóle to przy okazji pozdrawiam!

SzymonS pisze...

Mam nadzieję, że Anonim nie wrócił z wycieczki zawiedziony.

No spóźnił się Pan, Panie Obserwatorze! Moja wina, zbyt późno dałem znać o tym, że się wycieczka szykuje.
Trud przy budowaniu kroniki Mokrego polega wyłącznie na tym, by jakoś te wszystkie otrzymane skarby gdzieś upchnąć. Jak dotąd udało mi się opublikować raptem ułamek tego, co dostałem. Nie obskoczyłem też jeszcze wszystkich opowiadaczy i dostawców zdjęć.
Ja też mieszkam na Mokrem, tu także stawiałem swoje pierwsze kroki, zatem gonię za jego historią z wielką uciechą.
Stawy, zanim ich sąsiedzi-uzurpatorzy wprowadzili się do swoich otoczonych płotem bloków, były po prostu stawami przy Batorego. I rzeczywiście były nasze, ja tam łaziłem na swoje pierwsze włóczęgi.
Pozdrawiam!