wtorek, 26 lipca 2011

Toruń nieznany - kolejne wycieczki

Oj, coś mi organizacja kolejnych wypraw do miejsc ciekawych, ale na ogół niedostępnych dla oka, idzie pod górę. Przewodnicy chorują, lub są zarobieni (przez to odpadł nam właśnie Most Pauliński). Wpadłem na pomysł, by zwiedzić fabrykę Kopernika. Każdy w Toruniu przecież wie, że pierniki są naszym towarem eksportowym, ale jak powstają? Na tej wycieczce szczególnie mi zależało, bo wychowałem się na serialu „Siedem życzeń”... Kto oglądał, ten zapewne pamięta odcinek z magicznym pierścieniem. Niedawno umarł Maciej Zębaty, zatem tą wyprawą do krainy słodyczy chciałem oddać mu hołd. Niestety, nie da się – normy nie pozwalają. 30 lipca idziemy więc do muzeum wodociągów na Bielanach. Bez biletów, bez muzealnych kapci i bez limitów... To bardzo fajne miejsce, widoki z wieży ciśnień są niesamowite, poza tym, aby dostać się na jej szczyt, trzeba, po fantastycznych schodach, przedostać się przez stary nitowany zbiornik na wodę. Sporo tu różnych kranów, rur, pomieszczeń wyłożonych ciekawymi kafelkami z oknami pełnymi witraży. Raj dla mistrzów szkiełka i oka. Brama tego zamkniętego muzeum otworzy się o godz. 11, zapraszam.
6 sierpnia wybieramy się natomiast do dawnej parowozowni na Kluczykach. Z nią może być problem, bo wygląda na to, że chętnych będzie jeszcze więcej niż w forcie, a tymczasem Przewozy Regionalne, które tam teraz gospodarują, spodziewają się grupy 40-osobowej. Spróbuję jednak wytargować coś jeszcze, proszę jednak o szybki sygnał mailowy, bym mógł ocenić skalę zainteresowania.


4 komentarze:

Night pisze...

Muzeum Wodociągów > Fabryka Kopernika

Chyba trzeba będzie zrobić kilka turnusów do Parowozowni.

Kasia pisze...

no na Most Pauliński to i ja w końcu bym się wybrała... to dobrze, że chwilowo nie udało się zorganizować tej wyprawy;)

Zygmunt pisze...

Kiedy byłe małym chłopcem - Most Pauliński był dostępny bez przeszkód .Chłopaki z miasta musieli go zaliczyć .Pewnie wybiorę się na tę wyprawę .Dla przypomnienia.

SzymonS pisze...

Zapraszam jesienią:).